
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.9 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Tube |
| Thickness | 1.58 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Output Current | 5 A |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 14 V |
| Min Supply Voltage | 3.5 V |
| Max Output Current | 5 A |
| Number of Channels | 2 |
| Turn-On Delay Time | 40 ns |
| Quiescent Current | 1 mA |
| Propagation Delay | 40 ns |
| Max Supply Current | 2 mA |
| Channel Type | Independent |
| Number of Outputs | 2 |
| Fall Time | 25 ns |
| Rise Time | 25 ns |
| Nominal Supply Current | 2 mA |
| Release Time | 12 ns |
| Number of Drivers | 2 |
| Logic Voltage | 0.8 V, 2.2 V |
| Gate Type | N-Channel MOSFET |
| Configuration | Low Side |
Stock: 289
Distributors
pcbx
Unit Price$1.86269
Ext.Price$1.86269
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.86269 | $1.86269 |
| 10 | $1.39278 | $13.92780 |
| 25 | $1.27812 | $31.95300 |
| 50 | $1.17290 | $58.64500 |
| 100 | $1.07634 | $107.63400 |
